Acaba ağrısız burun estetiği yaptırmak mümkün mü?

Acaba ağrısız burun estetiği yaptırmak mümkün mü?

Burun Estetiği esas itibariyle, doğum kaynaklı ya da yaralanma nedeniyle burunda oluşmuş şekil bozuklukları ile ilgilidir. Ruhsal, psikososyal ve beden yapısının tam gelişmesinden sonra uygun olduğu tıbbi olarak değerlendirildiğinden biz hastalarımıza cinsiyet fark etmeksizin 18 yaş sonrasında uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Kliniğimizde iki tür burun estetiği de uzman doktorlarımız tarafından yapılmaktadır.

ağrısız burun estetiği

Açık ve Kapalı Rhinoplasti ismi verilen yöntemlerin kendine göre diğerinden avantajı aynı zamanda dezavantajı vardır. Doktorunuzun önerisiyle karar vermek ağrısız burun estetiği için önem arz eder.

Hangi durumlarda burun estetiği yaptırmalıyım?

Burun Estetiği yaptırmanın çeşitli sebepleri olabilir. Genelde kozmetik amaçla yaptırılsa da fonksiyonel gayeli de yapılmaktadır. Hem sağlık hem de görünüm açısından rahatsız edici olan burnun şekli ya da yapısından kaynaklı nefes alma sorunları ağrısız burun estetiği operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir.

Kozmetik nedenlerle bize başvuran kişilerin sıklıkla şikâyet ettikleri sorunlar

  • Burun kemiği eğriliği nedeniyle nefes problemi
  • Burun kemeri üzerinde yer alan tümsekler ya da çukurluklar
  • Burnun geniş ya da dar olması şeklindedir.

Daha güzel görünmek için burunda yapılacak değişikliğin yüzün tüm yapısı dikkate alınarak yapılmalıdır. Burun sekil bozukluğunu düzeltmek amacıyla yapılan ve cerrahi bir işlem olan Rinoplastinin sonunda kavuşulmak istenilen yeni çehre konusuna gerçekçi bir şekilde yaklaşmak çok önemlidir.

Genel anestezi altında iken ameliyatın yapılması, hastanın rahatlığı ve güvenliği ile ilişkilidir. Operasyonlarımız 2 saati geçmemektedir. Gerçekleştirdiğimiz ağrısız burun estetiği ile burundaki kemik, kıkırdak ayrıca cilt bütünlüğü zarar görmeksizin çekilen sıkıntıların giderilmesini hedeflemekteyiz. Açık Rhinoplasti dediğimiz yöntemle ameliyat olursanız, burnunuzun üzerinde atel, içinde silikon tamponlar ve ucunda da dikişler olur. İlk gece misafirimiz olup olmayacağınız doktorunuz ve size bağlıdır.

ağrısız burun estetiği

Karar Verip Burun Estetiği Yaptıracaksam Dikkat Etmem Gerekenler Nelerdir?

  • Bir hafta önce aspirin ve benzeri ilaçların kullanılması bırakılır.
  • Sigaranın öncesi ve sonra bir süre kullanılmamalıdır.
  • Operasyona 6 saat varken hiçbir şey yenilip içilmez.
  • Operasyona gelirken makyaj yapılmaz.
  • Saç jölesi kullanılmaz.

Şayet burun estetiği yaptırırken bu hususlara dikkat edecek olursak; sorunsuz bir şekilde estetik bir görünüm elde etmek mümkün olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir