Ameliyatsız Burun Estetiğinin Avantajları

burun-estetigi-2Burun estetiği alanında ki yeniliklerden biri olan ameliyatsız burun estetiği, her geçen gün tercih sebebi olmaya devam ediyor. Ameliyatsız burun estetiğin de törpüleme, kesme ve kıkırdakların kırılması söz konusu değildir. Zaten bu işlemler yapılsaydı 15 veya 20 dakika gibi kısa sürede bu tür işlemlerin yapılması söz konusu bile olmazdı. 15 dakika gibi kısa sürede yapılan bu işlem için, öncelikle hastanın gereksinimleri ve hastaya operasyondan sonra en gerçekçi sonuç gösterilmeye çalışılır.

Hastanın burnunda istediği görselliği sağlamak için, belirlenen özel alanlara botoks ve dolgu yapılır. Ameliyatsız burun estetiği operasyonların da kişinin burnunu küçülttürmek istemesi uygun değildir. Burunda bazı küçük değişiklikler isteyen kişiler için, bu ameliyatsız işlem daha cazip bir durumdur. Ameliyatsız burun estetiği; çökme, çizik, kontur bozukluğu gibi küçük çaplı işlemler için daha uygundur.

Bu tür operasyonların diğer cerrahi operasyonlara göre maliyetleri daha azdır. Uygun burun yapısına sahip kişilerde cerrahi olmayan burun estetiği operasyonları geleneksel ve alışılmış ameliyatlara göre daha idealdir. Bu operasyonda hastanın diğer cerrahi operasyonlarda yaşadığı gibi yüz hatlarında şişlik, morluk gibi durumlar görülmemektedir

Hiç bir ameliyat veya cerrahi operasyon gerektirmediğinden ameliyatla çıkabilecek her türlü riski ve sorun bu yöntem ile ortadan kalkar. Eski yöntemlere nazaran neredeyse anlık sonuç elde edildiği için, bu işlemle hastalar günlük hayatında kaldığı aktivitelerine kısa sürede geri dönebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir