Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Neler Yapılır?

Burun estetiği, burunda ki bazı sağlık sorunlarının düzeltilmesi ya da burun özeliklerinin iyileştirilmesi için yapılan cerrahi işleme verilen addır. Burun görünümün iyileştirilmesi için, her yıl yüzbinlerce kişi bir uzmana başvurup Burun estetiği ameliyatı ile istediği sonuca ulaşmayı hedeflemektedir. Burun üzerinde ki kemik, kıkırdakların ve uçlarının şekillendirilip güvenle yapılması, ciddi boyutta komplikasyonları olmayan bir operasyon olması, Rinoplasti operasyonunu cazip kılmaktadır. Rinoplasti ile burun daha iyi bir görünüme kavuştuğu gibi, var olan burun sorunları da bu operasyon ile aşılabilmektedir.

Burnunuzun görünümü değişeceği gibi, cerrahi müdahaleden sonra yüz yapınız önceki halinden daha farklı bir görünüme bürünecek ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Burun ve yüz bir birine uyumlu değilse, burnunuzda hoş görülmeyen bir görüntü varsa, burnun uç kısmı sarkıklık söz konusu ise, Rinoplasti ameliyatı ile istediğiniz buruna sahip olabilmeniz mümkün.

Rinoplasti sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olacaktır ve bu hususlar, doktorunuz tarafından size iletilecektir. Eğer, doktorunuzun tavsiyelerine uyarsanız, ameliyat sonrası dönemi çok daha kolay atlatırsınız. Ameliyat sonrasında görülen, şişlik, morluk gibi durumlarda panik yapmamalı ve bunların ameliyat sonrasında ki sürecin gerekliliği olduğunu unutmamalısınız. Sizin ameliyat sonrasında ki süreçte, burnunuzu dış darbelerden korumak ve doktorunuzun tavsiyelerine uymak en önemli vazifeniz olacaktır. Zaten belli bir süre geçtikten sonra, burnunuz eskisinden daha sağlıklı olacak ve normal yaşantınıza da, daha güzel bir burun ile devam edeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir