Burun Estetiği Ameliyatı Zor Mu?

Burun Estetiği Zor MuVücutta en çok dikkat çeken bölgelerden birisi de yüzümüzdür. Burun ise hem yüzümüzün ortasında olmasından dolayı hem de diğer organlara göre daha önde olmasından dolayı ayrıca dikkat çekmektedir. Burnumuz yüz güzelliği açısından en önemli noktalardan birisidir. Burun estetiği ise burunda bulunan yumuşak dokuları ve burun iskeletini yeniden şekillendirmeye ve düzgün bir şekle getirmeye verilen addır.

Burun estetiği operasyonlarında herhangi bir üst yaş sınırı yoktur fakat alt yaş olarak 17 yaş daha uygundur. Burun estetiği operasyonları doğuştan burnu hasarlı olan ya da herhangi bir yaralanmaya bağlı olarak şekil bozukluğu olan hastalar yapılabilmektedir. Ayrıca bu operasyon burnunda et olan, geniz akıntısı olan, nefes alma zorluğu çeken hastalarda da tercih edilir.

Burun estetiği operasyonları dışarıdan kolay bir operasyon gibi gözükse de doktorun veya hastanın yaptığı bazı hatalar operasyon sonrasında kötü sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden burun estetiği operasyonları oldukça ciddi bir operasyon türüdür. Her ameliyatta olduğu gibi burun estetiği ameliyatlarında da az da olsa küçük çaplı riskler bulunmaktadır. Siz de eğer burun estetiği operasyonu olacaksanız bu riskler hakkında bilgi edinmelisiniz.

Ayrıca operasyondan önce lokal veya genel anestezi türlerinden birini seçebilir ve operasyonunuzu ona göre olabilirsiniz. Anestezi yapıldığı için genel olarak operasyon sonrasında hastalarda fazla ağrı ve acı olmamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir