Burun Estetiği Ameliyatında Yaş Sınırı Nedir?

Rinoplasti Ameliyatında Yaş Sınırı NedirBurun estetiği ameliyatını yaptırmak isteyen genç kızların sayısı oldukça fazla olmakta ve bu ameliyatı talep eden kişilerin yaşları da gittikçe düşmektedir. Yalnız bu ameliyatta da yaş sınırlaması ortaya konulmuş ve vücudun gelişimini tamamladıktan sonra bu tür estetiğe dayanan cerrahi müdahalelerin gerçekleştirilmesine yönelik bildirimler yer almıştır.

Rinoplasti ameliyatı olmak isteyen kişiler ergenlik dönemlerinin son evresinde yer almakla beraber; kemik ve kıkırdak yapılarının da gelişim evresinin sonlanması gerektiğini bilmelidirler. Bu kapsamda da kızların erkeklerden daha çabuk vücut gelişimini tamamladığına da tanıklık ettiğimizden dolayı; kızların 17 yaşından itibaren rinoplasti yani burun estetiği ameliyatını gerçekleştirmek adına başvurular yapabileceğini belirtebiliriz.

Rinoplasti ameliyatı yapılırken birtakım durumların ortaya çıkması halinde yaş sınırlaması ortadan kalkar. Hastanın solunumuna bağlı ortaya çıkan sorunların gündeme gelmesine bağlı olarak burun estetiği ameliyatı her yaştan hastaya yapılabilmektedir. Bunun dışında burnunun olumsuz görüntüsünden dolayı psikolojik açıdan sorunlar yaşayan kişiler de bu yaş standartlarına uyulmaksızın ameliyat edilebilmektedir. Bu istisnai durumların dışında burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişilerin reşit olması gerekmekte ve o süre zarfından sonra rinoplasti müdahalesi yaptırabilmektelerdir. 18 yaş sınırının ortaya konmasındaki asıl amaç; vücudun gelişimini tamamen gerçekleştirmesi ve daha sağlıklı bir yapıda ameliyat sürecinin gerçekleşmesi amaçlanmıştır. Böylelikle burun estetiğinden daha da olumlu sonuçlar da ortaya çıkabilecek ve kendini gösterecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir