Burun Estetiği Ameliyatının Başarı Oranını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

başarılı burun estetiği

Burun estetiği ameliyatı günümüzde en çok tercih edilen estetik ameliyat çeşididir. Çoğu insan burun estetiğini daha iyi bir görünüş istediği için yaptırsa da, burun estetiği birçok burun hastalığı için uygulanan bir yöntemdir. Kaza sonrası burunlarında işlev kaybı yaşayan hastalara cerrahi bir müdahale gerekmektedir. Her cerrahi operasyon gibi burun estetiği operasyonunun da başarı oranı yüzde yüz değildir. Peki, hangi koşullar burun ameliyatının başarı oranını etkiler gelin beraber öğrenelim.
Öncelikle operasyondan önce gereken tüm incelemelerin eksiksiz yapılması gerekir. Hastanın başka bir rahatsızlığı var mı? Daha önce cerrahi bir operasyon geçirmiş mi? Alerjisi var mı? Her yönüyle hastayı incelemeli ve doğru tedavi şeklini ona göre belirlemeliyiz.
Ameliyatı yapacak olan doktorun tecrübe birikimi de ameliyatın başarı oranını etkileyen önemli bir faktördür. Bu yüzden doktor tercihinizi yapmadan önce iyice araştırmalı ve doktor tercihinizi ona göre yapmalısınız.
Ameliyatı yapacak olan doktor kadar ameliyatın yapılacağı hastane de büyük önem arz eder. Günümüzde birçok hastanenin koşulları basit bir ameliyat için bile müsait olmayabilir. Kimse hijyenik olmayan bir hastanede ameliyat olmak istemez. Bu yüzden hastanenin koşullarını iyice incelemeli mümkünse gözümüzle gördükten sonra karar vermeliyiz.
Bütün bunlara ek olarak asıl başarı hastanın azmi ve isteğine bağlıdır. Bilinçli ve haklarını bilen hastalar tercihlerini doğru yaptıkları sürece başarı oranı her zaman en yüksek seviyede olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir