Burun Estetiği Hakkında Merek Edilenler

Burun Estetiği Hakkında Merek EdilenlerRinoplasti yani burun estetiği dünyada ve ülkemizde burunlarından şikayetçi olan hastaların sıklıkla tercih ettiği uygulamadır. Plastik cerrahi dalındaki gelişmeler de hastaların bu operasyonu seçmesinde büyük rol oynuyor. Rinoplasti burun kemiğine ve kıkırdağa yapılan işlemler sonrasında, burun ile yüzün uyumunu en üst seviyeye getirebilmek amacıyla yapılmaktadır. Bu estetik müdahale ile hastalar hem istedikleri görünüme kavuşmakta hem de burunlarının oluşturduğu nefes alamama gibi kronik sağlık sorunlarından kurtulmuş oluyorlar. Rinoplasti de en dikkat edilen noktalardan biri ise hastaların yüzü ile burunları arasındaki uyumun en yüksek seviyede olmasıdır.
Rinoplasti Nerelere Uygulanır
Burun estetiği operasyonu yaptırmak isteyen çoğu hastanın aklına Rinoplasti nereye yapılır sorusu gelmektedir. Doklar ise hastalarının estetik görünümlerini bozmamak için Rinoplasti uygulamasını burnun daha çok görünmeyen kısımlarına uygulamaktadırlar. Buruna yapılan bu işlemler sayesinde burun kalınlaştırılabilir, inceltilebilir veya hastanın tercih ettiği bir şekle getirilebilir. Burun estetiği burnun iki arasında bulunan bölgede gerçekleşebilmektedir. Burada gerçekleşen işlem kemik ve kıkırdağa ulaşılması ve düzeltilip tekrar yerine yerleştirmesi konusunda oldukça önemlidir.
İyileşme Süreleri
Hastaların merak ettiği bir diğer konu ise iyileşme süreleri. Bu operasyonu geçiren kişiler ise 1 yada 2 hafta gibi kısa sürelerde iyileşebilmektedir. Hastaların yine de Birkaç ay boyunca burunlarına dikkat etmeleri ve hassas davranmaları gerekmektedir. Ayrıca iyileşme süreci kişinin operasyon sonrasında doktorunun tavsiyelerine uyup uymadığı ile de bağlantı gösterebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir