Burun Estetiği Hakkında Tavsiyeler

burun estetiğiRinoplasti yani daha çok bilinen adıyla burun estetiği, dünya çapında milyonlara ulaşan kişinin başvurduğu estetik yöntemlerdendir. Rinoplasti için akıllarında soru işareti olanlar genelde ameliyat sonrasından çekinmektedirler ve bununla birlikte doğru hekim araştırması içine girip karar vermekte güçlük çekerler. Buda Rinoplasti ameliyatı sürecini büyük oranda etkileyen faktörlerdendir.

Rinoplasti hakkında bilinmesi gereken ilk şey, bu operasyonun çok ağrılı ve zor olmadığıdır. Ameliyat sonrası aynı gün veya 1 gün sonra hastaneden çıkış yapabileceğinizi unutmamalısınız. Bunun yanı sıra ülkemizin birçok yerinde bu operasyonların başarılı bir şekilde yapıldığını ve bu operasyonlarda risklerin en az seviyede olduğu bilinmelidir.Bu konuda ki endişelerinizi bir kenara bırakarak daha güzel bir görünüme kavuşmak için aslında beklemeniz gerekmiyor. Buradan hekim önemsiz anlamı çıkarılmamalıdır. Aksine, hekim seçimi çok önemli bir süreçtir. Burada söylenen başarılı hekim sayısının ülkemizde çok olduğudur.

Gelelim Rinoplasti öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gerekenlere. Ameliyat öncesi 10 gün kadar beslenmenize dikkat etmeli ve doktorunuzun tavsiyelerine mutlak suretle uymalısınız. Yani bitki çayları, aspirin, kafeinli içecekler gibi besinlere ara verilmelidir. Bunun yanı sıra ameliyat sonrasında da, özellikle ilk iki haftanızı ayarlamanız oldukça önemlidir. Bu süreçte çok soğuk havalarda dışarıda durmamaya özen göstermeli ve burnunuzu tüm dış tehlikelerden korumalısınız. Bunu sağlayacak şekilde hayatınızı tanzim etmeniz gerekiyor.

Önceki zamanlarda yapılan burun estetiği operasyonları çok daha zordu. Burna takılan tampon çıkarılırken bile, insanlar acı çekebilirdi. Şimdi ise, bu tamponlar silikonlu ve bu tamponların çıkarılma süresi 1 dakikayı bile bulmuyor. Üstelik çıkarılırken, hiçbir ağrı – sızı duyulmuyor. Bu yüzden, burun estetiği ameliyatı sonrasından korkmamalısınız. Elbette biraz zorlanacaksınız; ama şiddetli ağrılarınız ve büyük sorunlarınız da olmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir