Burun Estetiği İçin En Uygun Mevsim

burun estetiği için en uygun mevsimSon yıllarda kadın ve erkekler arasında ki en popüler estetik türlerinden biri olan burun estetiği Operasyonlarda isteğe bağlı olarak burun küçültme, burun büyütme ve burun dikleştirme operasyonları yapılabilmektedir. Her bireyin anatomisi ve burun şekli farklı olduğu için burun estetiği kişiye özel olarak uygulanmaktadır.

Burun estetiği hastanın istediği her mevsim yapılabilmektedir. Ancak burun estetiği yapılırken en uygun mevsimin bayar ve kış mevsimleridir. Bu mevsimlerin seçilmesinde ki en büyük etken de operasyon sonrasında cildin güneşten korunmasıdır. Yaz aylarında bu işlem zor olacağından diğer mevsimler tercih edilmektedir. Yaz mevsiminde yapılan operasyonlarda ise 1.5 – 2 ay hasta direk güneş ışınlarının temasından kaçınmalıdır.

Burun estetiği operasyonlarının hangi mevsimde yapılacağı hastanın iyileşme dönemine de etki etmektedir. Bahar ve kış aylarında hastalar operasyon sonrasında daha rahat ve kolay bir şekilde iyileşirken yaz ayları ile beraberinde gelen sıcak havalar estetik operasyon geçiren kişilerin daha da geç iyileşmesine neden olmaktadır. Ayrıca hastaların operasyon sonrasında başarıya ulaşmaları ve iyi bir iyileşme dönemi içerisine girmeleri doktorlarının kurallarına uymaları ile de bağlantılıdır. Hastalar operasyon sonrasında doktorlarının verdikleri ilaçları düzenli bir şekilde almalı, güzel bir şekilde dinlenmeli ve burunlarını dışarıdan gelecek olan darbelerden korumalıdırlar.
Bunlara uyarak hastalar kolay ve sorunsuz bir şekilde iyileşebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir