Burun Estetiği İle Kesin Sonuç Alınır Mı?

Burun Estetiği İle Kesin Sonuç Alınır Mı

Burun estetiği yaptıran kişilerin oranı oldukça fazladır. Bu cerrahi müdahaleden genellikle kadınlar faydalanırken; bu cerrahi müdahalelerden sağlık sorunları ile kullanan kişiler de vardır. Yalnız genellikle güzellik uğruna gerçekleştirilen burun estetiği operasyonları; estetik cerrahi alanında en fazla tercih edilen operasyonlardan bir tanesi olarak kendini göstermektedir. Yalnız bu operasyonlar az da olsa başarılı olamamakta ya da burun estetiği olan kişinin istekleri doğrultusunda gerçekleşmemektedir.

Burun estetiği operasyonları sonrasında burun dokusu metabolizmanın dışından bir etken tarafından değiştirilme işlemi uygulandığından ötürü yapısında ve yakın bölgelerinde deforme olmuş unsurlar görülür. Bu unsurların yanı sıra burunun kıkırdak yapısı da hastanın isteği doğrultusunda yapılmış olabilir. Bu tür etkilerin geçmesi beklendikten sonra revizyon burun estetiği müdahaleleri gerçekleştirilir. Bu tür müdahalelerin gerçekleştirilmesi sonrasında ise burun hem tamamen işlevini yerine getirebilecek hem de daha güzel bir görüntüye sahip olacak şekilde düzeltme işlemi uygulanır. Ancak bu düzeltme işlemi burnun yapısına göre değişiklik göstermektedir. Kimi zaman ufak çapta bir operasyonla bu tür durumlar da düzeltilirken; kimi zaman ise kapsamlı bir cerrahi operasyon gerekebilmektedir.

Revizyon burun estetiği ikinci bir müdahale olduğundan dolayı daha kapsamlı bir cerrahi operasyon olarak kabul görür. Ancak sonuçları açısından da sürekli olumlu noktaları insanlara sunacak şekilde gerçekleştirilmekte ve insanların isteği doğrultusunda da yapılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir