Burun Estetiği Nasıl Yapılmalıdır?

Estetik denildiğinde burun ilk sıralarda yerini almaktadır. İnsan yüzünün çok daha hoş görünmesinde burun önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple burnunun duruşunu beğenmeyenler hemen burun estetiği için bir uzmana başvurmaktadır. Burun estetiği nasıl yapılmalıdır şeklinde bir soru estetik yaptıracak kişiler için önemli bir sorudur. Bu ameliyata nasıl hazırlık yapılmalıdır, aşamaları nelerdir, nasıl bir süreç sizi bekliyor ve sonrasında kendinizde ne tür değişiklikler yaşayacaksınız gibi sorular da bun konuda cevaplanması gereken sorulardır.

Burun estetiği, burunda meydana gelen bazı hasarlardan dolayı da yaptırılabilmektedir. Bu hasarlar burun kemiğinin zedelenmesi ile delikleri kapatacağından kişinin nefes almasını zorlaştıracağı için yapılmaktadır. Nefes alamamak sağlı tehlikeye sokacak bir durum olmasından dolayı hemen bir estetik uzmanına başvurup gerekli ameliyatın yapılması şarttır.

burun estetiği nasıl yapılmalıdır

Burun Estetiği Nasıl Yapılmalıdır ve Ameliyat Öncesi Yapılması Gerekenler

Burun insan yüzünde önemli bir yere sahip olmakla birlikte aynı zamanda hassas bir organdır. Yumuşak bir dokusu olan burun kemik, deri ve kıkırdaktan oluşmaktadır. Burun darbe aldığında çok çabuk zarar göreceği için böyle bir durumda hemen bir uzmanda yardım alınmalıdır. Fakat böyle bir durumda öncelikli olarak burnun görünüşü değil sağlıklı nefes alınması ön planda olmalıdır. Estetik düşüncesi sonra düşünülmesi gereken bir durumdur.

Sağlık sıkıntısı olmadan sadece görünüşü daha güzel hale getirmek amacıyla burun estetiği yaptırılabilmektedir. Bu durumda burun estetiği nasıl yapılmalıdır konusunda yüz tipine en çok yakışan burun şekli düşünülerek estetik ameliyatı yaptırılmalıdır.

burun estetiği nasıl yapılmalıdır

Burun Estetiği Nasıl Yapılmalıdır ve Burun Ameliyatının Yapılışı

Burun estetik ameliyatı yapılmadan önce burun bölgesine lokal anestezi uygulanmaktadır. Herhangi beklenmeyen bir durum olmaması halinde bu operasyon 2 saat kadar sürmektedir. Açık ve kapalı olarak yapılan burun estetiği için burun estetiği nasıl yapılmalıdır sorusuna yanıt ameliyat öncesi yapılan incelemeler sonunda karar verilmektedir.

Açık burun ameliyatı: basit cerrahi işlemlerde kullanılan bu ameliyatta burnun iç ve dış bölümlerinde çok küçük delikler açılıp bu deliklerden gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Bu işlem genellikle burnun uç kısmına müdahale edileceği zaman uygulanmaktadır.

Kapalı burun ameliyatı: Bu ameliyat ise daha çok burnun orta ve iç kısmında yapılacak işlemlerde uygulanır. Burun kemiğinde eğrilikler düzeltilir. Nefes almayı engelleyen et veya kemik bu ameliyat ile giderilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir