Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

burun-estetigi-oncesi-ve-sonrasiBurun Estetiği Öncesi ve sonrasında, dikkat edilmesi gereken hususları ciddiye alıp uygulamak; operasyonun sağlıklı geçmesi ve iyileşme sürecinin kısa olması açısından oldukça önemlidir. Burun estetiği, hassas bir organ olan burunda yapılsa da, başarı oranı çok yüksektir ve bu da, burun estetiğini daha cazip hale getirir.

Burun Estetiği ameliyatı öncesinde, özellikle anestezi doktoruna ve de plastik cerrahına vereceğiz bilgiler oldukça önemlidir. Burun estetiği yaptıracak kişinin de, ameliyat öncesinde doktor tarafından bilgilendirilmesi gerekir. Bunun yanı sıra, burun estetiği ameliyatı öncesi aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların, son 10 gün kesinlikle hiç kullanılmaması gerekmektedir. Ayrıca, yine kan sulandıracak ilaçların yanı sıra, kan sulandırıcı gıdaların tüketimi de kesilmeli ve ameliyata öyle girilmelidir.

Yine burun estetiği ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gereken konulardan biri de, sigara konusudur. Sigara kullanımı, yaraların geç iyileşmesine sebep olması dolayısıyla, özellikle ameliyattan sonraki iyileşme döneminde tavsiye edilmemektedir. Ameliyata girileceği gün, jöle ve saç spreyinin yanı sıra, makyaj ve ojenin de kullanılmaması gerekir.

Burun estetiği sonrasında, boğazınız da kuruluk meydana gelebilir. Bunun sebebi de, burundan nefes alınamadığı için, nefes alma da problem yaşanmasıdır. Nefes alıp verme problemleri de, boğazda kuruluğa neden olur. Ayrıca, operasyon sonrası kısa bir süre, ağızdan beslenmemeniz gerekebilir. Bunların yanı sıra yine ameliyat sonrası yüksek yastıkta yatmanız sizleri oldukça rahatlatacaktır. Özellikle ilk hafta burnunuza dokunmaktan ve darbe almaktan kaçınmanız yine önemli konular arasında yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir