Burun Estetiği Revizyonu

Burun Estetiği RevizyonuBurun estetiği revizyonu işlemi daha önce burnundan bir veya daha fazla operasyon geçirmiş ve bu operasyondan memnun kalmayan hastaların oldukça fazla tercih ettiği bir düzeltme şeklidir. Bu operasyon ayrıca operasyon sonrasında herhangi bir travma sonucu burnun fonksiyonlarının ve şeklinin bozulması sonucunda da yapılmaktadır. Burun estetiği revizyonu bir düzeltme ve onarım işlemidir. Ayrıca bu işlem ile hastada olan nefes alma problemleri de düzeltilir.

Revizyon Öncesi Görüşme

Burun estetiği revizyonu öncesinde doktorunuza başvurduğunuzda daha önce ki yaptırdığınız operasyonun detaylarını ve memnun kalmadığınız yerleri anlatabilirsiniz. Doktorunuz ise burnunuzda olan sorunu ve deformasyonları tam olarak tespit eder ve bunları size bildirir. Ayrıca burunda tespit edilmiş olan yapısal sorunların sebepleri hakkında bilgi verilir ve operasyon teknikleri ile çözüm seçenekleri hakkında konuşulur. 8 değişik açıdan yüzünüzün ve burnunuzun fotoğrafları çekilir. Burnun operasyon sonrasında ki burnunuzun olası tasarımı yapılarak size gösterilir.

Operasyon Tekniği

Burunda daha önce yapılmış olan operasyonlara ve bunların sonucunda oluşan deformiteye bağlı olarak doktorlar açık veya kapalı teknik kullanabilirler. Bu operasyonlarda hastalara tampon yerleştirilmez hastalar için çok gerekliyse nefes almaya yarayan delikli silikon splint kullanılır.
Operasyon ile burnunuzu oluşturan yumuşak doku, kıkırdak ve kemik yapı yeniden şekillendirilir. Eksiklikler veya varsa fazlalıklar tespit edilir. Sonrasında ise kişiye özel yüze orantılı ideal bir burun oluşturulur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir