Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

burun1-4Tıp dilinde Rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği, estetik cerrahi operasyonları içerisinde en özel ameliyat grubunu oluşturmaktadır. Burun estetiği operasyonları daha çok burnunda şekilsel bozukluk olan hastaların burnuna şekil vermekte tercih edilir. Ayrıca urun estetiği operasyonları sayesinde burnunda nefes alma gibi kronik sorunlar buluna hastaların sorunları da çözülmektedir.

Burun estetiğinde ayrıca burun ucu sivriltilebilir, burun ucu kaldırılıp indirilebilir veya burun ucu kalınlaştırılabilir. Ayrıca burunda ki eğriliklerin düzeltilmesi ve burnun dolgunlaştırılması da burun estetiği operasyonu içerisinde yapılan işlemlerdir. Burun estetiği yaptırırken doğru doktoru ve hastaneyi seçmek iyileşmeniz açısından oldukça önemlidir. Hastanın operasyon sonrası yaptıkları ve kendine bakımı da yaptığı seçimler kadar iyileşmesini etkilemektedir.

Burun estetiği operasyonlarından sonra en az iki hafta boyunca zorlayıcı egzersizlerden kaçınılmalıdır. İki hafta boyunca sümkürmemeye çalışın. Ayrıca operasyondan sonra çok çiğnemeyi gerektirecek yemekler yemek iyileşmenizi kötü etkileyeceğinden yumuşak yemekleri tercih edin. En az iki ay boyunca burnunuza çok yük bindirmemeye çalışın ve gözlük kullanmaktan kaçının. Bunların yanında da en önemlisi burnunuzu dışarıdan gelecek olan sert cisimlere karşı koruyun . Burnunuza çarpacak olan herhangi bir sert cisim burnunuz da kötü bir hasarın meydana gelmesine sebep olabilir.

Siz de burun estetiği operasyonu sonrasında yukarıda saydığımız maddeleri uygulayarak rahat bir iyileşme dönemi geçirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir