Burun Estetiği Sonrası İz Kalır Mı?

burun estetiği sonrası iz kalır mıGüzel ve sağlıklı bir buruna sahip olmak isteyen kişilerin başvurduğu en çok tercih edilen estetik cerrahi operasyonlarından biri olan burun estetiğinde hastaların merak ettikleri konulardan birisi de operasyon sonrasında iz kalıp kalmadığıdır. Hastalar bu meraklarını gidermek için operasyon öncesinde iyi bir araştırma yapmalı ve doktorları ile ameliyat öncesinde detaylı bir şekilde konuşmalıdırlar.

Burun estetiği operasyonunda kullanılan pek çok teknik olsa da plastik cerrahların kullandığı açık ve kapalı olmak üzere iki ana operasyon tekniği vardır. Kapalı türde burun estetiğinde kişinin burun ucunda daraltılma yapılmazsa cerrahi kesik izi ile karşılaşılmaz. Açık burun estetiği operasyonlarında ise burnun alt köşesinde bulunan iki burun deliğinin arasında bulunan bölgeye cerrahlar tarafından bir kesik atılmaktadır. Bu operasyon türünde oluşan yara izi sorunları daha çok kesiğin yanlış yere, yanlış şekilde atılmasından veya düzgün bir şekilde kapatılmamasından dolayı kaynaklanabilir.

Bu durum ise burnun aşağıya bakan bölgesinde doğal bir V şekline benzer kesiğin atılması ile birazda olsa önlenebilir. Bu sayede iz normal bir mesafeden görülemez bir hale gelir. Kapalı teknik ile yapılan burun estetiğinde dışarıdan görülen herhangi bir yara izine rastlanmaz. Bu yüzden günümüzde daha çok hastalar ve cerrahlar kapalı burun estetiğine yönelmektedirler. Kapalı burun estetiği izsiz olduğu gibi hastaların iyileşme süreçlerini de kolaylaştırmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir