Burun Estetiği Sonrası Süreç Nasıl Kolaylaşır ?

Burun Estetiğinde Süreç Nasıl KolaylaşırBurun estetiği dışarıdan bakıldığında her ne kadar kolay bir operasyon gibi gözükse de hastalar operasyon sonunda kendilerine oldukça dikkat etmelidirler. Operasyon sonrasında ki süreç ameliyatın başarılı geçmesine, kişinin doktoru tarafından verilen talimatlara uymasına ve kendine ve burnuna dikkat etmesine bağlı olarak kolaylaşır ya da zorlaşır.

Hastalar durumlarına bağlı olarak operasyon geçirdikten sonra aynı gün veya ertesi gün taburcu edilmektedirler. Hemen hemen taburcu olan her hastanın ilk hafta yüzünde ya da göz çevresinde morluklar ve şişlikler oluşabilmektedir. Bu oldukça normal bir durumdur ve hastaların fazla endişelenmemeleri gerekir. Hastalar morluklardan ve şişliklerden uyudukları zaman başlarını yüksek de tutarak kurtulabilirler. Hasta aynı zamanda operasyon sonrasında ki ikinci günde kendisini iyi hissediyorsa yatmak yerine oturmayı tercih edebilir ve dışarı çıkıp ağır tempoda kısa yürüyüşler yapabilir.

Yüzünüzde oluşan şişlik ve morluklar belirli bir süreden sonra hala geçmiyorsa doktorunuza başvurabilir ve ondan tavsiyeler alabilirsiniz. Ayrıca yüzünüze buz uygulaması yapmak yüzünüzü oldukça rahatlatacaktır fakat bu uygulamayı yaparken kesinlikle doktorunuza danışmalısınız. Rinoplasti yani burun estetiği operasyonlarından sonra doktorunuz size aksini söylemediği takdirde 48 saat sonra ılık bir duş alabilirsiniz. Duş alacağınız su kesinlikle sıcak olmamalıdır daha çok ılık sularla duş almanız sizin yararınıza olacaktır. Burun temizliğinizi ise doktorunuzun söylemiş olduğu şekilde yapmanız iyileşmenizi hızlandıracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir