Burun Estetiği Sonrası

burun estetiği sonrasıBurun Estetiği ameliyatı sonrasında burnun şeklinin düzenini sağlamak ve kanamasını önlemek için, burun içerisine delikli silikon yapracıkları konulur. Silikon konulmasında ki esas amaç ise, kolay nefes almak, buruna verilen şekli koruma ve kanamayı engellemek amaçlı yapılmaktadır.
Ameliyatın ikinci gününden sonra, silikonların çıkarılması tavsiye edilir. Silikonlar çıkarıldıktan sonra burunda akıntılar meydana gelebilir ve bu durum oldukça normaldir. Yara izinin önlenmesi için, bazı hastanelerde “Splint” denilen uygulama doktorlar tarafından tavsiye edilir. Splint kullanım süresi 1 haftadır ve bu süreden sonra splint çıkarılabilir. Burnun dışında plastik alçı atel uygulaması yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında bir hafta sümkürülmemesi tavsiye edilen diğer konular arasında yer almaktadır. Burun ve yüz çevresinde hassasiyet olması, ameliyat sonrasında yaşanan doğal durumlar arasında yer alır. Eğer hapşırık gelirse, ağız açık olacak şekilde ve kendinizi sıkmadan hapşırmak gereklidir.

Burundan ilk iki hata boyunca akıntı gelmesi de yine normal olan sonuçlardandır. Burunda grip olmuşcasına tıkanıklık olması, doktorunuzun size sprey vermesi sizi bu durumdan kurtulmanız da oldukça önemlidir. Burun yapınızın oturması yaklaşık üç ay civarı sürecektir. Üç ay süre zarfında dikişleriniz düşecektir. Burun etrafında şişlik ve morarma olması gayet normaldir. Yüksek yastık kullanmak tıkanıklık, şişme ve morarma için iyi bir alternatif olacaktır. Şişliğin ve morarmanın büyük bir bölümü iki hafta da normale dönerken tamamen yüzünüzün doğal haline dönmesi yine yaklaşık bir yıllık bir zaman tekabül edecektir. Ameliyat sonrasında bir ya da iki gece hastanede yatmanız gerekebilir. Doktorunuzun talimatlarını mutlaka takip etmeli ve bunlara uymalısınız.

Burun cildi güneş ışınlarına oldukça hassasiyet gösterdiğinden dışarıya çıktığınızda yüksek faktörlü güneş kremi kullanmanız yararınıza olacaktır. Bu süreçte yine 6 ay ağır sporlardan kaçınmanız tavsiye edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir