Burun Estetiği Sonrasında Masaj

Burun estetiğinden bir süre sonra, iyileşme kaydedilmesinin ardından burnunuzdaki alçılar çıkartılır. Alçı çıkartıldıktan sonra burnunuzda bir şişlik oluşacaktır. Bu şişlik çıktığı ilk andan itibaren daha büyüyecektir, çünkü alçıyla beraber takılan ateller, burnunuza baskı yaparak şişliği engellemekteydi. Bu şişliğin azaltılması için burnunuza bant yapıştırılır. Bu bant suya dayanıklı değildir, şişliğin azaldığı durumda bant su ile yumuşatılarak çıkartılır.

23 Apr 2014 --- Female masseur massaging young woman's face in beauty salon --- Image by © Stefano Oppo/Cultura/Corbis

 

Daha sonrasında günde iki defa uygulamak üzere güneş kremi sürmeniz gerekmektedir. Bu krem sizi doğrudan güneş ışınlarından korurken aynı zamanda burnunuzda oluşabilecek cilt sorunlarını (deri kalkması, dökülmesi) engelleyecektir.

Bu süreçten itibaren estetik cerrahınızın talimatıyla masaj yapmaya başlayacaksınız. Masaj esnasında yine ayrıca krem kullanmanız istenecektir. Bu krem parmaklarınızın burnunuzun üstüne tam oturmasını ve kolay hareket etmesini sağlar. Baş, işaret ve orta parmakla yapılan üç parmak masajı için; baş ve orta parmaklarınızı burnunuzun yan kısımlarına koyarken, işaret parmağınızı burnunuzun ortasına gelecek şekilde ayarlıyayıp masaj yapmaya başlıyorsunuz. Bu işlem günde 60 kez hafif basınçla aşağıdan yukarıya çekilerek yapılması gerekmektedir. Bu uygulama ödemlerin dağılmasını kolaylaştırır. Elinizi değiştirmeniz, eşit miktarda baskı uygulamanıza yardımcı olur.

Bir diğer masaj türü ise, baş parmaklarınız hariç diğer tüm parmaklarınızı birleştirerek ve sadece baş parmaklar kullanılarak yapılan masaj türüdür. Bu masaj burnun üçgenimsi kemik şeklinin düzeltilmesine (eğer varsa) ödemlerim dağılmasına yardımcı olur. Baş parmaklarını burnunuzun sağ ve sol kısımlarına gelecek şekilde ayarlayıp, düşük şiddetle bir kaç saniye baskı uygulayarak masaj yapmanız ve bu işlemi günde 30 kere tekrarlamanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir