Burun Estetiği Sonrasında Şişlikler Ne Zaman İner?

burun-ameliyati-sonrasi-sisliklerBurun estetiği yaptırmayı düşünen kişilerin en fazla merak ettikleri şeylerden birisi de ameliyat sonrasında oluşan şişliklerdir. Hastalar bu şişliklerin yüzlerinde ne kadar duracağı ve nasıl görüneceği gibi pek çok konuda merak içerisinde olurlar.

Burun estetiği yaptıran kişilerin ameliyat sonrasında göz çevrelerinde meydana gelen şişlikler bir hafta gibi bir süre içerisinde azalır ve kaybolur. Bu şişlikler operasyondan sonra cilt altı dokularında meydana gelen ödem sonucunda oluşmaktadırlar. Burun da oluşan şişlikler ise göz çevresinde oluşan şişliklere göre daha yavaş sürede dağılır. Ameliyattan sonra hastalarda oluşan şişlikler 6 ay içinde iyice azalır. 6 – 12 içerisinde ise burun da oluşan şişlikler de kaybolur. Bu şişliklerden kurtulmak isteyen hastaların operasyon sonrasında sabırlı olmaları gerekmektedir. Burun da oluşan bu şişlik ve ödem yukarıdan aşağıya doğru azalarak kaybolmaktadır. Bu ödemin azalmasını isteyen kişiler cerrahlarının kendilerine önerdikleri masajı uygulayabilirler.

Hastalar da operasyon sonrasında gözde ve burunda meydana gelen morluk ve şişlikleri azaltmanın en iyi yollarından birisi de hastaya kontrollü ve düzenli olarak soğuk uygulama yapmaktır. Soğuk uygulama yapıldığında bölge de hem ödem oluşumunu hem de morlukları azaltmaktadır. Bu uygulama bir miktarda olsa operasyondan sonra ki ağrıyı azaltmaktadır.

Yöntem ameliyat sırasında başlamaktadır. Soğuk uygulama buz veya dondurulmuş olan jel uygulamalarından farklı olacak şekilde 15 derece ısıyı kontrollü ve devamlı yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir