Burun Estetiği Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

burun-estetikRinoplasti (Burun Estetiği)Nedir?

Rinoplasti kısa tabiri ile burnun şeklini değiştirmek için yapılan uygulama ve ameliyatlara verilen addır. İlk akla gelen tabi ki estetik operasyonlar olsa da nefes alıp verme gibi konularda sıkıntı yaşayanlara da uygulanan ve tavsiye edilen bir ameliyattır.

Rinoplasti ile Neler yapılabilir?

Rinoplasti burun estetiği ameliyatlarında birçok işlem yapılabilmektedir. İhtiyaca ve hastanın tercihi ile alakalı bu seçimler sonucunda; burnun düzeltilmesi ya da hafif eğriltilmesi, burnun küçültülmesi ve büyütülmesi, burun kemiği ile de oynanarak eğrili kısımların düzeltilmesi, yine burun çevresinde oluşan çukurlukların ya da çıkıntıların giderilmesi veya kapatılması son olarak burun ucunun isteğe bağlı inceltilmesi deliklerin küçültülmesi gibi sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Rinoplasti Ameliyatı Sonrası

Gelelim Rinoplasti sonrası bilgilere. Rinoplasti ameliyatı sonucunda, bir takım rahatsızlıkların süresi eskiye nazaran oldukça kısa ve şiddeti azdır. Buna rağmen nefes almakta zorluk gibi geçici durumlar karşısında ilaçlar önerilebilmektedir. Yine Rinoplasti ameliyatı sonrasında yüzünüzün korunması en önemli konular arasındadır. Çünkü şiddetli bir el çarpma gibi durumlar bile uzun, büyük emekler sonucu oluşturulan yeni şekillerin bozulmasına sebep olabilmektedir. Tam olarak iyileşme süreci ise kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Genel olarak ilk yıl oldukça titiz ve hassas olunmalı çevrenizdekiler de bu konuda mutlaka uyarılmalıdırlar.
Rİnoplasti ameliyatları kesinlikle kalıcı hasar ve riskleri barındırmamakta ve güzellik konusunda oldukça güzel ve yüzde yüze yakın sonuçlar vermektedir. Ufak bir dokunuş ile harika bir görünüşe sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir