Burun Estetiği

Burun Estetiği Nedir?

burun-estetigiHerkes kabul etmeli ki vücudumuzda güzelliğimizi yüzümüz yansıtır ve yüzümüzde en dikkat çeken organ burnumuzdur. Burnumuz yüzümüzün tam ortasında bulunduğu için ve çıkıntılı bir yapısı olduğu için dışarıdan bize bakan kişi ilk olarak burnumuzu fark etmektedir. Burnumuz bu yönden işlevi ve duruşu ile çok önemli bir hal almaktadır. Görünüş olarak yüzümüze orantılı olmayan bir burun bizi psikolojik olarak çok kötü etkileyebilmektedir. Özellikle burnumuzun şeklinin bozuk olması bizi içine kapanık ve güven problemi yaşayan insanlar haline getirebilir. Çağımızda görünüşün çok önemli olduğu herkes tarafından bilinir. Burnumuzun şekli ise görünüşümüzü başlı başına etkilediği için şeklindeki bir bozukluk bizi aile, iş veya okul gibi alanlarda başarısızlığa götürebilir.
Burnumuzun şeklinden şikayetçi olduğumuz zaman burun şeklimizi düzeltmek için estetik cerraha başvuru yapabiliriz. Burun estetiği ile burnumuzun boyutunu, genişliğini ve şeklini değiştirtebiliriz. Burun estetiği sadece görünüş için değil sağlık içinde önemlidir. Burun estetiği ile sağlığınıza problem oluşturan burun eti şişkinliği, burun emiği eğriliği gibi problemlerin düzeltilmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda burun estetiği ile burun ucunuzun da şeklini değiştirtebilirsiniz.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği sonrasında burnunuzun daha çabuk iyileşmesi ve ödem tutmaması için dikkat etmeniz gerekenler vardır bu işlemler oldukça önemlidir. Aynı zamanda sizlerin daha çabuk iyileşmenizi sağlayacak işlemlerdir. Bunları uyguladığınız takdirde yüzünüzdeki morluklar daha çabuk geçecek ve burnunuz şeklini daha çabuk alacaktır.
Sporcu bir kişiliğe sahipseniz, burun estetiğinizden sonra buna bir süre ara vermeniz iyi olacaktır. Özellikle voleybol, basketbol, futbol gibi topla oynanan sporlara merakınız varsa bir süre uzak durmanız çok iyi olacaktır. Çünkü bu sporları yaparken yüzünüze gelecek bir top darbesi burnunuzun şeklinin bozulmasına ve ödem tutmasına sebep olabilir. Özellikle sert bir şekilde gelen top darbesi burnunuz eski halinden daha kötü olmasına sebep olur. Bu yüzden en az 4 ile 6 hafta arası top ile yapacağınız sporlardan uzak durmalısınız.
Güneş ne kadar faydalı desek de güneşin zararlı ışıklarını da hiçe sayamayız. Bu yüzden en az 3 ay boyunca burnumuzu güneşin zararlı ışınlarından korumamız gerekecektir. Bunun için yüksek faktörlü güneş kremleri ve şapka kullanabiliriz.
Dikişlerinizin daha çabuk iyileşmesini istiyorsanız alkol ve sigara gibi zararlı maddelerden uzak durmanız gerekir. Alkol ve sigara burnumuzun dikişlerinin iyileşmesini geciktirir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir