Burun Estetiğinde Kullanılan Malzemelerin Önemi

burun-estetik-malzemeleriDünya çapında milyonlarca kişi tarafından tercih edilen burun estetiği operasyonları, Türkiye’de de her geçen gün daha da yaygınlaşmaya devam etmektedir. Burun estetiği ameliyatının bu kadar fazla rağbet görmesi ise, bir takım riskleri beraberinde getirmekte ve bu işi sağlıktan ziyade ticari olarak görenler tarafından istismara uğratılmaktadır. Bu konuların başında ise burun estetiği ameliyatlarında kullanılan malzemeler gelmektedir.
Burun estetiği ameliyatlarında kullanılan malzemeler kabaca şunlardır: Operasyonlarda kullanılan dikiş aletleri, burun ateli, tampon ve kesi malzemeleri ile diğer tüm malzemeler.
Burun ateli burnun üzerine yayılarak oturabilme özelliğine sahip olmalı ve hava alacak donanımda olmalıdır. Zira, hava almaz ise, burun derisi olumsuz yönde etkilenecektir. Burun estetiğinde ki en önemli malzemelerden olan burun atelinin önemi kesinlikle unutulmamalıdır. Ayrıca, burun bandajının da kaliteli olması ve burun ateli ile aynı özelliklerde olması gereklidir. Bu aşamada, 3M Steri – Strip bantlarının kullanılması maliyetli olsa da, sağlık açısından oldukça önem arz eder.
Burun estetiği operasyonu sonrasında kullanılan önemli malzemelerden biri olan, silikon splintler, burnun içinde oluşabilecek yapışıklıkları önleyeceği gibi, burundan daha kolay nefes alınabilmesini de sağlar.
Bu yüzden burun estetiği ameliyatlarında kullanılan tüm malzemeler, bilhassa ateller ve burunda bir müddet duran tamponlar mutlaka sağlıklı ürünler olmalı ve güvenilir sağlık merkezlerinde, güvenilir doktorlar tarafından yaptırılmalıdır. Söz konusu bu ameliyat malzemeleri, en başta hastanın sağlığı olmak üzere, doktor ve hastanenin prestijini de doğru oranda etkiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir