Burun Ucu Estetiği

burun ucu estetiğiÖzellikle ülkemizde son dönemlerde en fazla tercih edilen estetik operasyonlardan biri olan burun estetiği burunlarından memnun olmayan kişilerin ve nefes alma sorunları yaşayanların yaptırdığı cerrahi bir işlemdir. Kişilerin burunlarında ise en fazla dikkat çeken kısım burun ucudur. Bu bölge ayrıca kişilerde estetik açıdan da çok önemlidir. Bu yüzden burun ucu estetiği hastalar ve cerrahlar açısından ayrı bir önem taşımaktadır.

Burun yapısı ise kişiden kişiye ve ırklara göre değişiklik gösterebilmektedir. Burnunun açısı, yüksekliği ve genişliği kişiler için her zaman önemlidir. Burun ucu ise burunda bulunan en kalın cilt yapısına sahiptir. İnsanların burun sırtında cilt en ince yapıya sahipken kişilerin burunlarının ucuna doğru gittikçe kalınlaşır ve cilt içi sebase bezlerinin yoğunluğu, sayısı artar.

Burnun ucunda ki sorunlara bağlı olarak çeşitli kıkırdak eklemeleri yada dikişleri kullanılarak burun şekillendirilebilir. Günümüzde ise gelişen teknoloji ile beraber burun ucu yeniden şekillendirilirken burada bulunan dokular eskiye oranla daha fazla muhafaza edilmekte ve kısmen alınan dokular diğer başka alanların desteklenmesinde veya güçlendirilmesinde kullanılır. Burun ucuna ise kapalı teknik veya açık teknik kullanılarak yapılan kesiler sayesinde ulaşılabilmektedir. Burun ucunda genel veya lokal anestezi çeşitleri uygulanabilmektedir.

Burun ucu estetiği operasyonları diğer burun ameliyatlarından farklı olarak daha kolay bir şekilde iyileşme gösterir. Operasyon sonrasında ise hastalarda daha az kanama, morluk ve şişlik oluşumu gözlenmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir