Doğal Görünümlü Rinoplasti Ameliyatları

burun estetiğinde doğal görünüm nasıl sağlanırBurunlarından memnun olmayan kişiler sıklıkla burun estetiğine başvurmaktadır. Burun estetiğinde ise temel amaç yüzü doğal görünüme kavuşturmak ve yüzün güzelleşmesini sağlamaktır. Bu güzelleşmeyi sağlamak için burnun doğal gözükmesi de son derece önemlidir. Burun estetiği ameliyatlarında bir diğer dikkat edilmesi gereken konu burnun operasyon sonrasında nefes alma işlevini yerine getirebilmesidir.

Hastaların operasyon sonrasında burunlarının doğal bir görünüme kavuşması ve herhangi bir estetik operasyon geçirildiğinin belli olmaması hastaların özgüveninin artmasına da yardımcı olur. Tıp da gelişen teknolojiler sayesinde günümüzde hem burun fonksiyonları korunan hem de güzelleşen burunlar yapmak mümkündür.

Bir kişinin burun estetiği geçirdiğini anlamanın en iyi yollarından biri kişinin burnunun hareket edip etmediğine bakmaktır. Burun estetiği geçirmiş bir kişi de burun ucu sert ve hareketsiz olmaktadır. Son zamanlarda gelişen dinamik burun ucu estetiği sayesinde operasyon sonrasında hastaların burun ucu aynı doğal bir burunda ki gibi sola, sağa ve aşağı, yukarı hareket eder. Bu hastaların burnu sert olmaz ve esnek bir yapıya kavuşur. Esneklik sayesinde burun ucu tıpkı doğal burunda olduğu gibi mimikler ile birlikte hareket edebilmektedir.

Bu işlemler ile birlikte kişinin burnunda operasyon sonrası yapaylığın oluşturduğu kötü izlenim olmaz. Bu da burun estetiği yaptıran kişilerin yaptırdıkları operasyondan memnun olmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir