Erkeklerde Burun Estetiği

eswdfDaha çok kadınların tercih etmiş olduğu burun estetiğini günümüzde erkeklerde sıklıkla tercih etmekteler. Burnunda herhangi bir nefes alma sıkıntısı olan veya burnunun görüntüsünden şikayetçi olan erkeklerin sıklıkla başvurduğu burun estetiği kadınlarda ve erkeklerde farklı yapılmaktadır.

Kadınların aksine erkek hastalarda burun estetiği yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi de erkeksi görünüşün bozulmamasıdır. Bu erkeksi görünümü korumak içinse her hastanın yüz tipine bağlı olarak farklı işlemler uygulanmaktadır. Estetik operasyonda ise erkeklerin burun ucunun çok inceltilmemesine ve çok fazla kaldırılmamasına dikkat edilmektedir bunların yapılmadığı hastalarda doğallığın bozulduğu gözlemlenmiştir. Burun estetiği operasyonlarında bayanlarda burunları ve dudakları arasında 105 derecelik bir açı bırakılırken erkeklerde bu açı 90 dereceye kadar inmektedir.

Erkeklerin burunlarında uç kısmı düz ve hafif kalkık bir burun hedefleniyorsa göz çevresi, elmacık kemikleri, çene hatlarının daha belirgin olması erkeksi yapıyı bozmaz doğallığı da korur. Ayrıca erkek hastalarda silik elmacık kemikleri ve silik bir çene yapısı varsa bu durum burnun daha büyük gözükmesini sağlamaktadır. Erkek hastalar doktorlarından çoğu zaman kadın hastalar kadar farklı şeyler istemezler ve bu da doktorların işlerini genel anlamda kolaylaştırır. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de erkeklerde şuana kadar kabul görmüş bir estetik biçiminin olmayışıdır. Kadınların cerrahlarından fazlaca olan isteklerinin asıl nedeni ise altın oran olarak bilinen şekle ulaşmak istemeleridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir