Kadınlarda Rinoplasti Nasıl Yapılır

kadınlarda rinoplasti nasıl yapılırYüzümüzün ortasında yer alan burnumuzu oluşturan canlı dokuların şekillendirilmesi işlemidir. Burun estetiği aynı zamanda tüm diğer estetik ameliyatlar gibi cerrahi bir operasyondur. Rinoplasti olarak da bilinir. Bu tür estetik operasyonlar, burnun hangi bölgesinin düzeltilmesi gerekiyorsa ona göre şekillendirilerek yapılır. Kişinin isteğine bağlı olarak burun küçültülebilir, büyütülebilir, dikleştirilebilir. Burun kemerinde eğrilikler düzeltilebilir.

Bayanlarda burun estetiği ise erkeklerde burun estetiğine göre farklıdır. Erkeklere göre burun kemerinin daha fazla alınması, burun ucunun daha kalkık olması ve burnun biraz daha ince olması ön plandadır.

Burun estetiğinde her yüz yapısına göre değişen oranlarda, doğal ve yüze yakışan bir burun elde edilmesi her zaman esas amaç olmalıdır.

Bayanlarda burun estetiği için yaş sınırı nedir?

Bayanlarda burun kemiğinin gelişimi tamamlandıktan sonra burun estetiği, yani Rinoplasti ameliyatı yapılabilir. Kişiden kişiye değişse de biyolojik olarak burun kemiği ve kafatası gelişimi bayanlarda 18 erkeklerde ise 22 yaşına kadar devam edebilmektedir. Bazı yerlerde 16 yaşından sonra yapılabileceği yazsa da kişinin gelişimini tamamladıktan sonra ameliyatın yapılması alınacak sonuçlar için önemlidir.

Bayan burun estetiği ameliyatlarında iyileşme süresi nedir?

Burun şekillendirme yani burun estetiği operasyonları sonrasında her vücudun iyileşme özelliklerine, yaşına ve cilt-cilt altı dokusunun özelliklerine göre iyileşme süresi ve süreci değişmektedir. Özellikle burnun yapısına göre iyileşme süreci değişkenlik göstermektedir. Ama genel olarak iyileşme süresi minimum 4 ay, maksimum ise 2 yıldır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir