Kapalı Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir

Kapalı burun estetiği denilen uygulama yöntemi rinoplasti ameliyatının burun delikleri içerisinden yapılan işlemidir.

Kapalı Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir
Kapalı Burun Estetiğinin Tipleri Nedir?
Kapalı olarak yapılan burun estetiği uygulamasında iki temel yöntemi bulunmaktadır. 1. Grup burun estetiği uygulamasında burun ucunun kıkırdakları görülmeyecek şekilde, burun kanat kıkırdağında ki üst kısmın 3 ila 5 mm boyutunda bir parça çıkartılmaktadır. Burunda bulunan kemer kısmı alınır ve kemik ebatları daraltılır. Bu uygulama ortalama olarak 1 ya da 2 saat içerisinde biter. Bu işlem sırasında kıkırdak greftler çok fazla kullanılmamaktadır. Bu uygulama yönteminin kontrolü daha az olmaktadır.
2. grupta ise urun ucundaki kıkırdaklar deliklerin içerisinden doğrultularak uygulanmaktadır. Açık uygulama teknikleri kullanılır ve burunda yer alan kemer alındıktan sonra da burun ışıkları rekonsrükte yapılır.
Kapalı Rinoplasti Körleme Mi Yapılır?
Burun ucunda yer alan kıkırdak doku ameliyatları görülmeden yapılan tekniklerin kontrol sistemi oldukça zahmetlidir. Doğurtma adı verilen bir teknikte uygulama sağlanacak olan yöntemde tüm bölge gözle görülür bir şekilde işleme tabi tutulmaktadır. Açık teknik yönteminde tüm kıkırdaklar daha geniş kapsamlı bir şekilde görülmektedir. Fakat kapalı olarak yapılan uygulama da ise kıkırdak kesimi ve de burun derisi bir bütün olarak karşımızda yer alır. Bu işlem sırasında küçükte olsa fazla kaldırma ya da indirme konusunda yapılan işlemlerin gözle fark edilmesi konusu ise daha başarılı olunduğunu göstermektedir

www.tament.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir