Lazer Destekli Burun Estetiği

lazerle-burun-estetigiGenel olarak lazer ile yapılan operasyonlar, hastalar için oldukça memnun edici bir durumdur. Burun estetiği ameliyatı geçirenler için de, lazer destekli burun estetiği de oldukça memnun edicidir. Lazer ile burun estetiklerin de, kalın olan burun derisini daha ince bir hale getirmek mümkündür. Bu işlem, CO2 lazer ile yapılmaktadır ve iyileşme süreci diğer operasyonlara göre çok daha azdır. Bunun sebebi de, burnun kalın derisi ince hale getirildiği için, buruna verilen hasarın en az düzeyde olmasıdır. Lazer ile inceltilen burun tabakasının altında ki cilt tabakası daha sağlıklı olur. Bu da, lazer ile burun estetiğinin avantajlarından sadece biridir. Burun estetiği operasyonundan sonra hızlı bir iyileşme süreci gerçekleşirken, hasarlı olan deri tabakası da dökülür. Bu işlem derinin soyulması ile birlikte gerçekleşir.
Lazer İle Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?
• Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, lazer teknolojisi ile yapılan burun estetiği ameliyatları sonrasında, iyileşme dönemi oldukça hızlıdır.
• Burun estetiği ameliyatı gerçekleştiren kişilere tampon uygulanır ve bu birçok hasta için rahatsız edici bir durum olabilir. Lazer destekli operasyonlarda, tampon kullanılmasına ihtiyaç yoktur.
• Hastane de kalma süresi daha azdır.
• Kalın cilt tabakalı buruna sahip olan kişilerin, tabakasını inceltme özelliği bulunduğundan dolayı, bu tür buruna sahip olanlar için, özellikle tavsiye edilir.
• Genel anestezi bu operasyonlar da tercih edilmez ve operasyon lokal anestezi ile yapılır. Yani hastanın bilinci operasyon boyunca tamamen açık olur.
• Komplikasyonlar yok denecek kadar az olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir