Rinoplasti Ameliyatlarında Cerrah Seçiminin Önemi

Rinoplastide Cerrah Seçiminin ÖnemiÇağımızın en fazla tercih edilen estetik operasyonlarından birisi de Rinoplastidir. Halk arasında burun estetiği olarak bilinen Rinoplasti hem erkek hem de kadınlarda sıklıkla uygulanmaktadır. Hastalar burun estetiği operasyonlarında çoğunlukla başarıya ulaşsa da bazı hastalar da başarılı sonuçlar elde edilememektedir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de yanlış cerrah seçimidir.

Hastalar operasyon öncesinde cerrahlar hakkında detaylı bir araştırma yapmalıdır. Kişiler araştırma yaparken daha öncelerde burun estetiği operasyonu geçirmiş tanıdıklarından veya internette bulunan sitelerden faydalanabilirler. Hastalar herhangi bir cerrahı seçerken cerrahın popülerliğine değil cerrahın mesleğinde ki deneyimlerine dikkat etmelidirler.

İyi bir doktor cerrah bulduğunu düşünen kişiler mutlaka cerrahları ile en az bir kere yüz yüze görüşmelidirler. Bu görüşme hem hastanın sorunlarını cerrahına anlatmasına hem de cerrahın hastasını daha iyi tanımasına neden olmaktadır.

Görüşme sırasında hastalar doktorlarına isteklerini anlatırken gerçekçi olmalı ve yapılabilecek işlemleri istemelidirler. Doktorlar hastaları ile görüşme sırasında hastalarının isteklerini anladıktan sonra hastalarının burnunda uygulayacakları işlemleri paylaşırlar. Hasta ile doktor anlaştıktan sonra ise doktorlar hastalarından belirli testler isteyerek operasyonun gidişatına karar verirler.

Bu görüşmeden sonra hastalar anestezi uzmanı ile de görüşerek operasyonda uygulanacak anestezi türü hakkında bilgi alırlar. Hastaların operasyondan başarılı bir sonuç ile ayrılmasında ki en büyük etkenlerden birisi cerrah seçimi olsa da hastaların operasyon sonrasında kendilerine dikkat etmeleri de son derece önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir