Rinoplasti Nasıl Yapılır

Rinoplasti Nasıl YapılırHalk arasında burun estetiği olarak da bilinen Rinoplasti operasyonları günümüzde en fazla yapılan estetik işlemlerden birisi. Hastalar burunlarında bulunan nefes alma problemlerini veya görüntü bozukluklarını değiştirmek için bu operasyonu sıklıkla tercih ediyorlar. Özellikle gençler arasında çok fazla yaygınlaşmış olan bu estetik türünde kişiye istediği burun oluşturuluyor ve daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanıyor.

Hangi Durumlarda Uygulanır

Nefes alma problemleri çeken veya burunlarından şikayetçi olan hastalara için bazı özel durumlarda bu operasyon uygulanıyor bu durumlarda; burnun eğri olması, burun kemeri üzerinde yumru, darbeler sonucu oluşan yamulma, burnun yüze göre daha büyük olması durumlarıdır. Böyle durumlardan şikayetçi olan hastaların burnuna yeni bir şekil kazandırmak için kesikler açılabilir.

Kimler Yaptırabilir

Burun estetiği operasyonlarını burnundan şikayetçi olan hastalar yaptırmaktadır. Bu hastalar için bazı şartlar aranmaktadır. 18 yaşını doldurmuş, akli dengesi yerinde olan ve fiziksel açıdan sağlıklı olan her birey burun estetiği yaptırabilir.
Rinoplasti operasyonlarında her hastanın burnunun durumuna ve hastanın yapısına bağlı olarak farklı işlemler uygulanmaktadır. Çoğu cerrahın ise kullandığı iki teknik vardır. Açık burun estetiği ve kapalı burun estetiği. Açık Rinoplasti operasyonları kemik ve kıkırdaklara daha rahat ulaşımı sağlar fakat bu türde bazı izler kalabilmektedir. Kapalı Rinoplasti operasyonu ise genel olarak birkaç küçük kesik ile yapılır ve hastalarda operasyon sonrasında fazla iz kalmaması amaçlanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir