Rinoplasti Öncesi Yapılması Gerekenler

Rinoplasti Öncesi Yapılması GerekenlerGünümüzde en fazla ilgi gören estetik operasyonlardan biri olan Rinoplasti halk arasında burun estetiği olarak bilinmektedir. Burun estetiği hem dünyada hem de ülkemizde pek çok erkek ve kadın tarafından tercih edilmektedir. Hastalar daha çok burunlarında oluşan sorunları ya da işlevsel sıkıntıları çözmek için bu estetik türünü tercih etmektedirler.

Burun estetiği yaptırmaya karar vermiş olan hastaların operasyondan önce dikkat etmesi gereken hususlardan birisi de doktor seçimidir. Hastalar operasyonu yapacak doktorlarını ne kadar iyi seçerlerse operasyon sonunda alacakları sonuç da o kadar iyi olmaktadır. Hastalar operasyon öncesinde doktorlarına muayeneye giderek burunlarında oluşan sorunları ve nasıl bir buruna kavuşmak istediklerini anlatmalıdırlar. Ayrıca bu görüşme de hastalar daha önce geçirdikleri hastalıkları, devamlı olarak kullandıkları ilaçları ve önceden ameliyat yaptırıp yaptırmadıklarını doktorları ile paylaşmalıdırlar. Bunun yanında hastalar soğuk algınlığı, grip, nezle gibi rahatsızlıklar yaşıyorsa bu rahatsızlıkları da doktorlarına açıklamalıdırlar.

Doktor görüşmesinden sonra hastalar anestezi uzmanıyla görüşür ve bu sırada hastaya bazı testler uygulanır. Bu testlerin sonucunda hastaların operasyonda kullanılacak olan anestezi çeşidi belirlenir. Operasyona girmeden en az 10 gün önce hastalar aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları kullanmamalı ve bitki çayları içmemelidir. Bu şeyleri kullanmak operasyonlarda kanamaya neden olabilmektedir. Hastalar eğer alkol ve sigara kullanıyorsa operasyondan en az 10 gün önce bırakmalıdır. Alkol ve sigara operasyonu tehlikeye atabileceği gibi hastaların daha geç iyileşmesine de neden olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir