Rinoplasti Operasyonunun Amacı Nedir?

burun estetiği amacıHalk arasında burun estetiği olarak da bilinen Rinoplasti operasyonları günümüzde en fazla yapılan estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Bu estetik operasyon türünde amaç hastanın hem güzel hem de işlevsel bir buruna sahip olmasıdır. Estetik yapıldıktan sonra hastanın burnunun yüzüne yakışması da son derece önemlidir.

Hastanın burnunun yüzüne yakışmasında büyük rol oynayan ekenlerden birisi de doğal burun estetiğidir. Doğal burun estetiği ilke yapılmak istenen yüzün oranı ve anatomik yapısıyla uyumlu bir burun elde etmektir. Bu sayede dışarıdan bakan bir kişi ilk bakışta hastanın burun estetiği yaptırıp yaptırmadığını anlayamaz. Ayrıca doğal burun estetiği her yüz tipine aynı yapılan operasyonlardan daha zordur ve her yüz tipi için farklı bir burun yapılır. Doğal burun estetiği yaparken cerrahlar hastanın burun genişliği, elmacık kemikleri ve gözleri arasında ki mesafeyi göz önünde bulundururlar. Daha sonrasında ise her yüz tipine farklı olarak burun estetiği yapılır.

Rinoplasti operasyonlarında ise en temel amaç doğal ve yüze yakışan bir burun elde etmektir. Bunun yanında cerrahlar hastanın nefes alma gibi fonksiyonel işlemleri de gerçekleştirmesini sağlarlar. Hastalarda operasyon sonrasın da fonksiyonlu bir burun elde etmek son derece önemlidir. Ayrıca hastaların operasyon sonrasın da estetik ve güzel gözüken bir buruna kavuşması da son cerrahların dikkat ettikleri şeyler arasındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir