Tamponsuz Burun Estetiği

tamponsuz-burun-estetigiBurun estetiği olmaya karar veren ve bu süreç ile alakalı endişe veren konulardan bir tanesi de tampon kullanılarak yapılan burun estetiğidir. Bu korkunun en büyük sebebi ise, ameliyat sonrasında yaşanılan bir takım nefes alıp vermekte yaşanan sıkıntılar ve kulakta hissedilen basınçtır. Tamponsuz burun estetiği mümkündür; hatta birçok doktor, artık tampon kullanmamaktadır.

Tamponsuz burun ameliyatı olan yani silikon kullanılarak ameliyat olan hastalar, kesinlikle ameliyat sonrasında bir sıkıntı yaşamayacak demek çok yanlış olur. Özellikle de tamponsuz ameliyattan sonra nefes alış verişleri hiç zor olmayacak ya da kulağımda hiç basınç olmayacak demek de en yanlış bilinen konulardandır. Tabi ki tamponlu burun estetiği ameliyatlarında kullanılan tampon, silikona göre biraz daha sıkıntı çıkartmaktadır. Fakat nefes alış verişi gibi durumların tek sebebi değildir.

Tamponsuz burun estetiği, ameliyat sonrasında kapatma işleminde burun içine tampon yerine eriyen dikişlerden faydalanılarak kapatılmasıdır.
Günümüzde zaten tamponlu burun estetiği oldukça azalmış ve gerekli durumlarda ve ciddi durumlarda belli oranda uygulanmaktadır. Eskiden olduğu gibi burun estetiği sırasında tamponların çıkarılması gibi olumsuz etki doğuran sonuçlar günümüzde tarih olmuş durumda daha rahat olarak uygulanabilen burun estetiği ameliyatı ise bazı durumlarda yine ufak tamponlara dönüşebilecektir. Sonuç olarak tamponlu burun estetiği bir zamanların olmazsa olmazıyken, şimdiler de yavaş yavaş eski popülerliğini kaybetmektedir. Silikon kullanımı ise, her geçen gün daha çok tercih edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir