Ultrasonik Rinoplasti

ultrasönik rinoplastiRinoplasti yani burun estetiği son dönemlerde en fazla tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Burun estetiği ile kişiler burunlarında ki kötü görüntüden kurtulurken fonksiyonel bir buruna da kavuşabiliyorlar.

Burun estetiği yapılırken cerrahlar en çok hastanın kemiklerini şekillendirme işlemi sırasında sıkıntı çekmektedirler. Burun kemiklerini şekillendirirken cerrahların kontrolü sağlaması oldukça önemli ve burun estetiğinde başarılı bir sonuç almak için gereklidir. Cerrahlar kemikleri şekillendirirken daha çok keski, çekiç veya motorlu sistemler kullanmaktaydı. Günümüzde halen bu yöntemler burun kemiklerini şekillendirirken çokça tercih edilse de cerrahlar bu yöntemleri uygularken oldukça zorlanmaktadırlar. Ama ilerleyen teknoloji sayesinde bu şekillendire için daha kolay bir yöntem çıktı. Bu yöntem ülkemizde Ultrasonik Rinoplasti olarak bilinmekte ve son birkaç yıldır cerrahlar tarafından tercih edilmektedir.

Rinoplasti operasyonlarından sonrasında hastaların yüzünde oluşan şişlik ve morlukların en büyük nedeni burun şekillendirme sırasında yapılan kesme ve kırma işlemleridir. Ultrasonik Rinoplasti operasyonlarında cerrahlar kemikleri görerek ve çok ince şekilde kestikleri için operasyon sonrasında hastalarda morarma oldukça az olur. Hastaların operasyon sonrasında sadece gözaltlarında hafif bir sararma meydana gelebilir. Çoğu hasta operasyon sonrasında yüzlerinde oluşacak olan morarma ve şişliklerden korktukları için burun estetiği yaptırmamaktadır. Bu teknik sayesinde hastalar istedikleri gibi burun estetiği operasyonu yaptırabilmektedirler. Ayrıca bu operasyonun avantajlarından birisi de hastaların hızlı bir şekilde sosyal yaşantılarına geri dönmesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir